cariere-la-ateliere-fara-frontiere.png

Sef Echipa Atelier Marochinarie pentru remesh

Asociatia Ateliere Fara Frontiere cauta un maistru pentru atelierul remesh, unde confectionam sacose si accesorii din bannere si mesh-uri publicitare reciclate (tesatura de poliester, vinil). Cautam o persoana cu spirit de echipa care sa duca la bun sfarsit comenzile primite de atelier si care sa fie un indrumator atent pentru angajati.

Suntem o asociatie non-profit infiintata in 2008, care acorda sprijin persoanelor dezavantajate pentru a se reintegra in societate. Atelierul remesh este cel de-al doilea infiintat de asociatie. In cei 7 ani de existenta a sa, acesta a devenit un brand cunoscut in randul companiilor si persoanelor interesate de protejarea mediului si de produse inedite handmade.

Responsabilitati:

  • Coordonarea si formarea echipei de productie si asigurarea respectarii obiectivelor de productie, termenelor, procedurilor
  • Stabilirea necesarului de consumabile si unelte necesare indeplinirii obiectivelor de productie, respectand procedura
  • Organizarea comenzilor
  • Efectuarea controlului calitatii produselor si al operatiilor, remedierea eventualelelor defecte de fabricatie
  • Organizarea zilnica a muncii - gestionarea stocurilor de echipamente de protectie, utilaje, unelte si consumabile in limita bugetului
  • Propunerea de produse noi sau solutii pentru cerintele clientilor

Ne-ar placea sa gasim o persoana cu o experienta de minimum 4-5 ani in confectii textile sau marochinarie, organizata si cu o etica a muncii exemplara, pe care sa ne putem baza.

Persoanele interesate sunt rugate sa aplice pana pe 14 august 2019 pentru aceasta pozitie printr-un email care sa contina CV la adresa raluca.ouriaghli@atelierefarafrontiere.ro, cu mentiunea „sef echipa remesh”.

Doar candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.

Operator Gestiune

Asociatia Ateliere Fara Frontiere cauta o persoana care sa-i sprijine pe Directorul Administrativ si Financiar in administrarea inventarului asociatiei care implica tone de deseuri electrice si electronice destinate reutilizarii sau dezmembrarii pentru reciclare in cadrul atelierului reconect, mii de produse realizate din deseuri de bannere si mesh-uri publicitare iesite din atelierul remesh, si un sistem de livrari de cosuri cu legume bio de la ferma bio&co catre o baza de abonati care sustin programele de insertie ale asociatiei.

Suntem o organizatie non-profit infiintata in 2008, care se ocupa de insertia sociala, profesionala si civica a persoanelor vulnerabile, excluse si marginalizate prin activitatea economica. In plus, derulam programe complexe destinate sprijinirii proiectelor educationale din zone defavorizate prin donatii de calculatoare reconditionate, reducerea poluarii, protejarea biodiversitatii si altele.

Cautam o persoana care sa ne ajute in administrarea operatiunilor de zi cu zi si care sa contribuie astfel la imbunatatirea vietilor oamenilor din medii defavorizate.

  • introduce bunuri in gestiunea asociatiei, proceseaza documentele de intrare-iesire marfa
  • tine situatia stocurilor la zi in programul de gestiune si actualizeaza constant datele
  • raporteaza situatiile legate de deseurile colectate si gestionate de AFF catre organismele de transfer de responsabilitate si autoritatile de mediu
  • identifica erorile din programul de gestiune si le corecteaza
  • intocmeste facturile pe baza dispozitiilor transmise de catre colegii din departamentul de dezvoltare
  • participa alaturi de Directorul Administrativ si Financiar la realizarea inventarului
  • se ocupa de arhivarea documentelor operate (procese verbale, conventii de donatie, dispozitii de facturare etc.)

Ne-ar placea sa gasim pe cineva care:

  • are experienta cu programul de contabilitate Saga si stie sa foloseasca aplicatiile Google Drive
  • poate folosi suita Microsoft Office la nivel mediu spre avansat - pivot, vlookup
  • are minimum 1-2 ani de experienta in lucrul cu sisteme de gestiune si facturare
  • este foarte atent/a la detalii si foarte bun/a prieten/a cu cifrele
  • se poate adapta lucrului intr-o asociatie non-profit care defasoara activitati multiple in programe diferite si lucreaza cu beneficiari si clienti din medii diverse

Persoanele interesate sunt rugate sa aplice pana pe 14 august 2019 pentru aceasta pozitie printr-un email care sa contina CV + scrisoare de intentie la adresa georgiana.vasile@atelierefarafrontiere.ro, cu mentiunea „operator gestiune” in subject line.

Doar candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati pentru stabilirea urmatorilor pasi.

Data incepere: imediat

Sef Echipa la Ferma Bio&Co

Ferma Bio&Co, situata in com. Ciocanari (Dambovita), la 2 km distanta de gara Peris (Ilfov) cauta un Sef de Echipa pentru muncitorii implicati in productia de legume bio. Acesta va coordona activitatea celor 15 muncitori de pe exploatarea de 4 hectare, inclusiv solarii, si va munci alaturi de ei, sub directa coordonare a Inginerului Agronom de la ferma. Cautam o persoana muncitoare, dinamica si saritoare, gata sa ne ajute sa depasim provocarile inerente muncii la ferma.

Cerinte:

  • adaptarea la un program de lucru fix, de la 8:00 la 17:00, de luni pana vineri
  • abilitatea de a lucra cu oameni provenind din medii defavorizate
  • simt de raspundere fata de buna functionare a fermei si a operatiunilor de zi cu zi
  • rezistenta la efort si lucru in conditii atmosferice dificile
  • interes pentru legumicultura bio si dezvoltarea unei ferme cu terenuri certificate bio
  • experienta in coordonarea de echipe de muncitori
  • studiile realizate la un liceu agricol sau studiile superioare in Agricultura si Horticultura reprezinta un avantaj.

Beneficii:

  • salariu net lunar de minimum 2.500 lei si contract de munca pe perioada nedeterminata
  • masa de pranz asigurata in fiecare zi;
  • costul transportului decontat (combustibil);
  • sesiuni de indrumare si pregatire alaturi de experti din Europa si Romania.

Pentru informații suplimentare despre aceasta pozitie, te rugam sa ne suni la 0748 223 277 sau sa ne trimiti un email la adresa bio-co @ atelierefarafrontiere.ro. Poti afla mai multe despre ferma Bio&Co pe site-ul www.bio-co.ro.